حمیدرضا قدری» مدیر عامل و عضو هیات مدیره کارخانجات کابل‌های شهید قندی یزد  در بخشی از سخنانش در این نشست با اشاره به تلاش برای احیای تکنولوژی‌های این مجموعه صنعتی، گفت: مجموعه تولیدی شهید قندی با وجود ظرفیت‌های بالقوه فراوان برای جهش نیازمند شتاب‌دهنده است ولی این شتاب‌دهنده همان سرمایه در گردش است که در این رابطه با مشکل مواجه است.

وی دست‌یابی این شرکت به تکنولوژی تولید کابل‌های حس‌گر با بومی‌سازی این دانش به دست پرتوان پژوهشگران دانشگاهی تا پایان سال جاری را نوید داد و گفت: با دستیابی به این تکنولوژی که می‌تواند انواع تنش‌های وارده به خطوط انتقال نفت را گزارش دهد و از خسارات عظیمی در این بخش جلوگیری کند، ایران با وجود تحریم‌های ظالمانه جزو ۱۰ کشور برخوردار از این دانش خواهد شد.

قدری طراحی و تولید کابل‌های فیبر نوری زیردریایی را از دیگر افتخارات این شرکت خواند و گفت: در حال حاضر نیز تولید این کابل‌های خاص را در حال انجام داریم.

وی همچنین به تولید کابل‌های آلومنیومی با توجه به افت ۲۶ درصدی انرژی برق در اثر استفاده از کابل‌های قدیمی در کشور اشاره کرد و افزود: شرکت تولیدی کابل‌های شهید قندی در حال گسترش بازارهای هدف خود در کشورهای در حال توسعه از جمله کشورهای آفریقایی و آسیای میانه است و به زودی بازارهای جدیدی را در عرصه بین‌المللی به دست خواهیم گرفت.  

مدیر عامل شرکت شهید قندی در پایان نیز با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی این مجموعه صنعتی در استان، اظهار کرد: خوشبختانه با موافقت هیات مدیره تیم نوستالژی فوتبال شهید قندی یزد دوباره احیا شد و هم‌اکنون در لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور در جایگاه دوم جدول رده‌بندی قرار دارد که امیدواریم به حمایت تماشاگران خونگرم یزدی شاهد موفقیت این نماینده فوتبال یزد باشیم.