شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در آبان ماه سال ۱۳۶۳ با هدف تولید انواع کابلهای مخابراتی مسی وکابلهای مخابراتی نوری ، توسعه ارتباطات و ایجاد تحول در شبکه عظیم مخابراتی کشور ، تحت پوشش وزارت پست و تلگراف و تلفن وقت، درشهر یزد، درزمینی به وسعت یک میلیون مترمربع و بازیربنایی معادل دویست هزار متر مربع، همگام با آخرین فناوری روز جهان، و به عنوان پدیده ای نو درعرصه تولید کابلهای مخابراتی تاسیس گردید.

شروع بهره برداری از این مجتمع عظیم صنعتی، مقارن با افتتاح سالن تولید کابلهای مخابراتی نوری بود که برای اولین بار درکشور، درسال ۱۳۶۷ محقق گردید. در سال ۱۳۶۹ با تولید کابلهای مخابراتی مسی توسعه شرکت آغاز شد و به منظور افزایش ظرفیت تولید، خودکفایی صنعتی و تامین نیاز روزافزون کشور، تا سال ۱۳۸۴ طی سه مرحله گسترش یافت.همچنین در سال ۱۳۶۸شرکت فیبر نوری و سلول خورشیدی با هدف تولید  فیبر نوری و پانلهای خورشیدی در تهران راه اندازی و در سال ۱۳۷۸ دراین شرکت ادغام گردید.
این شرکت در سال ۱۳۷۵ جزء نخستین شرکتهای ایرانی بوده که موفق به اخذ گواهینامه ISO 9001 گردید و درسال ۱۳۸۱ گواهینامه کیفیت ISO 9001 ویرایش 2000 و استاندارد  زیست  محیطی ISO 14001 را اخذ نمود .
بر مبنای روح حاکم براین استانداردها است که هدف اصلی شرکت، حفظ کیفیت درحد استانداردهای جهانی و برآورده ساختن انتظارات مشتریان، تعالی صنعتی واقتصادی و حذف وابستگی و حضور موثر در بازارهای جهانی میباشد.
 اصل مشتری سالاری وبهبود مستمرکیفیت و خدمات، باور قطعی و تثبیت شده مدیران و کارکنان این شرکت می باشد تا در انجام به موقع تعهدات و در نظر گرفتن نیازها و خواسته های مشتریان و تضمین کیفیت محصولات تولیدی نهایت دقت و تلاش را مبذول نمایند.
در راستای برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و سیاستهای خصوصی سازی دولت جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۳شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و نام شرکت از "شرکت کابلهای مخابراتی شهید قندی" در سال ۱۳۸۷ به "شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی" تغییر کرد.
شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی افتخار دارد با تجربه ای بیش از ۲۰ سال فعالیت در زمینه طراحی و تولید انواع کابلهای مخابراتی وپانلهای خورشیدی، به عنوان بزرگترین صادرکننده کابلهای مخابراتی درکشور، تامین کننده بیش از ۸۰% از کابل مخابراتی زیرساخت کشور بعد از انقلاب اسلامی باشد و طی هشت سال متوالی به عنوان یکی از صد شرکت برتر کشور انتخاب گردد.

اهم فعالیت های شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی

    - ۷۰% تولیدات شرکت درطول هیجده سال فعالیت، جهت تامین نیاز مخابرات کل کشور
     - تامین کابل های موردنیاز شرکت های

 • شرکت ملی نفت ایران
 • شرکت ملی گاز ایران 
 • شرکت صنایع پتروشیمی ایران 
 • صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران
 • صاایران و سایرشرکتهای معتبر دولتی

   -تامین کابل موردنیاز متقاضیان کلیه سازمانها وموسسات دولتی وخصوصی

   -حضوردرمناقصه های داخلی

 

اینک شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی، پویا و پرتوان با تکیه بر توانایی های نیروهای متخصص و ماشین آلات پیشرفته خود، با هدف توسعه مناسبات تجاری در بازارهای داخلی وعرصه جهانی آمادگی کامل خود را برای موارد زیر اعلام میدارد:

فعالیتهای شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی

 •     تولیدکننده انواع کابلهای مخابراتی نوری، مسی و ترکیبی
 •     اجرای پروژه های طراحی وراه اندازی شبکه های مخابراتی به صورت پروژه های کلید دردست (Turnkey)
 •     تنها تولید کننده پانلهای خورشیدی در کشور
 •     امکان سنجی، طراحی، مشاوره و آموزش در زمینه های پروژه های مخابراتی
 •     ساخت، طراحی، نصب و راه اندازی کارخانجات تولید کابل های مخابراتی
 •     سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید کابل مخابراتی با سایرکشورها
 •     برگزارکننده انحصاری دوره های آموزشی انرژی تجدید پذیربا همکاری سازمان یونسکو
 •     تولیدکننده کابلهای خاص برای مصارف گاز، نفت، پتروشیمی، راه آهن، مترو و کنترل ترافیک و...
 •     انجام پروژه های خدمات فنی ومهندسی

امروز.....

همگام با ارتقاء سطح کیفی محصولات، میزان تولید انواع کابلهای مخابراتی نیز سیر صعودی داشته است که شرایط مناسبی برای حضور موفق در بازارهای جهانی را فراهم نموده است .

این شرکت، مرغوبیت وکیفیت عالی محصولات تولیدی و خدمات فنی ومهندسی قابل رقابت در بازارهای جهانی خود را مرهون در اختیار داشتن امکانات زیر میداند:

 •     بکار گیری جدیدترین تکنولوژی خطوط تولید درصنعت کابل سازی بیش از یکصد و پنجاه میلیون دلار
 •     تجهیزات ابزار دقیق وآزمایشگاهی پیشرفته و مدرن برای آزمایش و بررسی کیفی مواد اولیه و محصول
 •     استفاده از سیستم ربات به منظور انتقال، جابجایی و انتخاب قرقره ها در جهت افزایش راندمان،بالابردن کیفیت محصول و کاهش ضایعات
 •     برنامه ریزی، کنترل تولید، نگهداری و تعمیرات خطوط بر اساس آخرین دستاوردهای علمی
 •     بهره مندی بیش از ۱۰۰۰ نیروی متخصص و با تجربه و بکارگیری اصول علمی مدیریت نوین
 •     انتخاب و تامین  مواد اولیه منطبق  با استانداردهای بین المللی از تولید کنندگان معتبر داخلی وخارجی
 •     وجود واحد تحقیقات ونوآوری ( R&D ) برای انجام تحقیقات پیشرفته و گسترده علمی جهت به روز نمودن تولیدات همگام با پیشرفت تکنولوژی
 •     کنترل و بازرسی کیفی در تمام مراحل انتخاب ( مواد اولیه، حین تولید و محصول نهایی)
 •     استفاده از جدیدترین روشهای آموزشی برای مدیران وکارکنان همگام با فعالیتهای تولیدی وتحقیقاتی
 •     امکانات آموزشی پیشرفته جهت پرسنل متخصص مشتریان

همگام با ارتقا سطح کیفی محصولات، میزان تولید انواع کابلهای مخابراتی مسی و نوری و انواع کابلهای ترکیبی و خاص نیز سیر صعودی داشته است که شرایط مناسبی را برای حضور موفق تر در بازارهای جهانی فراهم نموده است.

ظرفیت سالانه تولید کارخانجات شرکت تولید شهید قندی:

    ۲۰.۰۰۰ میلیون هادی متر (MCM) کابلها ی مخابراتی مسی تا۳۶۰۰ زوج
    ۴۵.۰۰۰ کیلومتر کابلهای فیبر نوری تا ۲۸۸ کر
    ۶۰.۰۰۰ کیلومتر سیم دوبل هوایی
    ۴۰.۰۰۰ کیلومتر کابل هوایی ساده
    ۵۰۰۰ تن انواع سیم و کابل برق
    ۳ مگاوات (MW) پانل خورشیدی

پروژه های دردست اقدام در خارج ازایران:

 1. قرارداد شماره A /۲۸ سوریه : که حجم تقریبی ۵۷ میلیون یورو و موضوع تامین کابل مهار دار که محموله اول به ارزش ۷.۸ میلیون یورو حمل شده است.
 2. قرارداد مناقصه ۴././۴۱۶ سوریه که حجم کابل درخواستی MCM ۱۸۰۰ می باشد که قرارداد شماره A51 تبدیل شده درمرحله گشایش L/C  میباشد و به ارزش ۲۰ میلیون یورو میباشد.
 3. اعتبار ۵۰ میلیون دلاری کشور سوریه که  احتمال تحقق این پروژه ۷۰ درصد می باشد و صد در صد پروژه کابل ژله فیلد است و در صورت تحقق، زمان تحویل دقیقاً با پروژه های دیگر سوریه همزمان می باشد. قراراست بانک توسعه صادرات شرایط اعطای تسهیلات را به سفارت ایران دردمشق اعلام نماید.
 4. خریدهای متفرقه کشور عراق که سالیانه بالغ بر ۲ میلیون دلار صورت می گیرد .
 5. قرارداد کشور افغانستان که موضوع آن احداث شبکه تلفن ثابت در سه شهر کابل، مزار شریف و قندهار می باشد. حجم تقریبی ۲۰ میلیون دلار که درمرحله طراحی شبکه شهرها میباشد
 6. کشور افغانستان: مجری دیگر قرارداد افغانستان از کشور هند که در این پروژه کابلهای ژله فیلد جایگزین کابلهای ایر کور شده است و حجم آن برابر پروژه واگذار شده به این شرکت می باشد.
 7. متفرقه کشور افغانستان: حجمی بالغ بر ۲ میلیون دلار .
 8. تاجیکستان: خرید متفرقه بالغ بر ۷۲هزاردلار.
 9.  آذربایجان: بررسی امکانات سرمایه گذاری مشترک.